Reviews

100 %

User Score

1 ratings
Rate This

Descriptions:

Aaahh Belinda, Atıf Yılmaz’ın yönettiği ve başrolünde Müjde Ar’ın oynadığı 1986 yapımı Türk filmi. Filmin senaryosu Barış Pirhasan’a aittir.

Aaahh Belinda filminin oyuncuları; Müjde Ar, Yılmaz Zafer, Macit Koper, Mehmet Akan, Kezban Batıbeki, Füsun Demirel, Erol Durak, Güzin Özipek, Tarık Papuççuoğlu, Fatoş Sezer, Levent Yılmaz,
Burçak Çerezcioğlu.

Aaahh Belinda Filminin konusu; Serap, modern ve başarılı bir tiyatro oyuncusudur. Pişirmek, temizlik ve çocuk doğurmaktan ibaret olan kadına biçilmiş geleneksel rolü hor görmekte, dönemin şartlarına nazaran Avrupai bir yaşam sürmektedir. İlk defa bir reklam filminde oynamayı kabul eder. Piyasaya yeni sürülen Belinda isimli şampuanın reklamında Naciye isimli, iki çocuklu, tipik bir ev kadınını canlandıracaktır. Çekimler esnasında boyut değiştirerek birden kendini Belinda reklamındaki Naciye olarak bulur. Erkek arkadaşı Suat dahil kimseyi Serap olduğuna inandıramaz. Israrlı açıklamaları fayda etmez ve kendini akıl hastanesinde bulur. Tam yeni hayatını kabullenmeye başlamışken önceki hayatına geri döner.

Aaahh Belinda

Overview

Overview

Serap is a successful theater actress. Although she rejects the traditional roles assigned to women in her personal life, she agrees to play the role of a traditional housewife in a shampoo commercial. However, she is unaware that this commercial will turn into her worst nightmare.
Cast

Cast

Müjde Ar

Macit Koper

Yılmaz Zafer

Füsun Demirel

Fatoş Sezer

Güzin Özipek

İsmet Ay

Mehmet Akan

Tarık Papuççuoğlu


No Image Available

Nuran Oktar

Levend Yılmaz

Erol Durak

Meltem Savcı

Erol Keskin

Mehmet Çerezcioğlu


No Image Available

Azmi Örses

Crew

Crew

Atıf Yılmaz


No Image Available

Barış Pirhasan

Orhan Oğuz


No Image Available

Cengiz Ergun


No Image Available

Onno Tunç

Leave your comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir