Reviews

0 %

User Score

0 ratings
Rate This

Descriptions:

Düğün, Lütfi Ömer Akad’ın üçlemesinin 1974 yapımı ikinci filmi. Diğerleri 1973 yapımı Gelin ve 1975 yapımı Diyet’tir.
#türkfilmi #turkishmovie #hülyakoçyiğit
Düğün filminin oyuncuları; Hülya Koçyiğit , Ahmet Mekin , Hülya Şengül , Kamuran Usluer , Erol Günaydın , Turgut Boralı, Sırrı Elitaş , Altan Günbay, Günay Güner, Yaşar Şener .

Düğün filminin konusu; Şanlıurfa’dan İstanbul’a göç eden bir ailenin hikâyesinin anlatıldığı filmde, göç ve başlık parası konuları işlenmiştir. Ailenin erkekleri köyden getirdikleri gelenekleri devam ettirmekte ve kızlarını büyük bir başlık parası karşılığında ilk isteyene vererek, ekonomik durumlarını biraz olsun güçlendiriyorlardı. Fakat ailenin kızlarından Zelha bu tutuma karşı çıkar. Zelha, başlık parası karşılığı ile bir anlamda satılan kardeşlerini düğün günü istemedikleri bu durumdan kurtarır. Zelha ailenin erkeklerini karşısına alır ve direnişlerine rağmen kendini ve kardeşini bu durumdan kurtarır.

The WeddingDüğün

Overview

Overview

A family migrates to Istanbul from the rural parts of Anatolia, and they bring their traditions with them. The men of the family are giving away the girls of the family in return for a hefty bride-price. Zelha, one of the girls, revolts against this attitude and tries to save her sisters.
Cast

Cast

Hülya Koçyiğit

Ahmet Mekin

Kamran Usluer

Erol Günaydın

Jeyan Mahfi Tözüm

Ajlan Aktuğ

Sırrı Elitaş

Yaşar Şener

Turgut Boralı

Altan Günbay

Günay Güner

Crew

Crew

Hürrem Erman

Hürrem Erman

Lütfi Akad

Lütfi Akad

Gani Turanlı

Leave your comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir